MWC2011: megjött a HTC táblagépe

A HTC hosszú idő után megint villantott egy izmosat: megjött a Flyer névre keresztelt tablet. Várható volt, hogy a taiwani gyártó nem akar kimaradni az egyre nagyobbra duzzadó bizniszből, ezért letettek az asztalra valamit, ami igen masszív, jól átgondolt cucc benyomását keltette.

Vitrinben, üveg mögött
Vitrinben, üveg mögött

A Flyer puszta tudása is figyelemre méltó, hiszen 1,5 GHz-es Snapdragon processzor dolgozik benne, kijelzője 7 inches, felbontása 1024x600 pixel. A készüléken Android Gingerbread 2.4 fut (hoppá), amiről köztudott, hogy nem a tabletekre szabott verzió, hanem okostelefonokhoz készült. Az 1 gigabájtnyi RAM viszont vigyorogva elég arra, hogy beleférjen a HTC Sense felülete, amit ezúttal is maga a gyártó alakított át úgy, hogy a Flyer kezelése egyszerűbb lehessen.

A legfontosabb technikai adatok - azoknak, akik csak a képeket nézegetik
A legfontosabb technikai adatok - azoknak, akik csak a képeket nézegetik

A Flyer hátul 5 megapixeles kamerát kapott, elölre 1,3 megapixeles érzékelő került, az akkumulátor 4000 mAh teljesítményű, ezzel hat órányi filmnézést garantál a HTC. A készülékhez új szolgáltatások is dukálnak, az első a Scribe Technology, amihez szükség lesz egy kapacitív ceruzára is. Ez arra jó, hogy a kijelzőre firkantott parancsokat a gép értelmezi, pédául jegyzetelhetünk, amik mellé audio fájlok is csatolhatóak, vagy egy weboldalra firkantva valami feliratot, azt a készülék azonnal csatolja egy e-mailhez és készen áll a küldésre. Őszintén szólva egyelőre még nem látjuk ezt olyan frenetikus áttörésnek, de majd nyilván az első próbák kapcsán kiderül, hogy van-e értelme az egésznek.

Egy játék az OnLive-ról
Egy játék az OnLive-ról

Sokkal izgalmasabb az OnLive szolgáltatás, amely a játékos kedvű felhasználókat célozza. (A jelek szerint a gaming erősen fókuszba került idén, a Sony Ericsson Xperia Play és a Microsoft egy bejelentése is ehhez kötődik.) A HTC megoldása abból áll, hogy a szoftverek nem a készüléken futnak, hanem egy távoli szerveren, s csak az általunk kiadott parancsok mennek felfelé, valamint a képet kapjuk meg visszafelé. Ez nyilván azt jelenti, hogy magasan a hardver tudása feletti grafikai produkció is megvalósítható, viszont  igencsak bátor dolog egy ilyen megoldást kidobni akkor, amikor még a legtutibb jelenleg elérhető mobilos hálózatokon ritkán megy 100ms alá a ping. De ha már belecsaptak, akkor nem végeztek félmunkát a HTC-nél, online Arena, felvehető utolsó 10 másodperc, egyéni rekordok a haverokkal összehasonlítva, szóval minden, ami a "social gaming feelinghez" kell. És hogy még egyet csavarjanak a történeten a HTC Flyer tévéhez is köthető, ha pedig játszanánk, akkor nem kell leguggolni a tévé alá, hogy a tabletet nyomkodjuk, hanem létezik egy vezeték nélküli kontrollel, amivel kellő távolságból is vezérelhetőek a játékok. A HTC Flyer tehát egy connected konzolként viselkedik.

Kapacitív toll - jegyzeteléshez
Kapacitív toll - jegyzeteléshez

Elindítottak egy online filmáruházat is, de ennek hazai felhasználási feltételei még nem ismertek. Azt viszont tudjuk, hogy a Flyer a második negyedévtől már kapható lesz.

A HTC feje és a Flyer, amely akkora, mint a feje
A HTC feje és a Flyer, amely akkora, mint a feje

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Hirdetés