Google Nexus One - hát, ezt is megértük

Szoftveres oldal

A képernyőzár feloldása a Motorola új készülékeiből ismerős módon történik. Maga a csúszkás rendszer is kellemes, az viszont még hasznosabb, hogy a készüléket egy mozdulattal némaságra tudjuk inteni, amihez csak a jobboldalt lévő csúszkát kell eltolnunk. A készenléti képernyőről az előző oldalon már volt szó, nagyon örvendetes, hogy öt oldalból áll, jópofa, hogy lapozni a jobb és bal alsó sarkokban lévő gombokkal is tudunk (melyek mutatják, hogy melyik irányba hány oldal van még), ideig-óráig a mozgó, érintésünkre reagáló háttérképek is újdonságként hatnak — a Google elég bőkezű volt a gyári tartalmak tekintetében, gyárilag 10 mozgó (élő) és 25 statikus háttérkép körül választhatunk. Sajnos Widgeteknél nem ekkora a kínálat, semmi újdonságot nem kapuk, a következők közül válogathatunk: analóg óra, naptár, Facebook, zenelejátszó, hírek és időjárás, képkeret, erőforráskezelő, kereső és YouTube.

Google Nexus One Google Nexus One

A főmenübe a képernyő alján lévő virtuális gomb megnyomásával jutunk. Itt egyből felfedezhetünk egy újdonságot, nevezetesen azt, hogy a képernyőn el nem férő ikonok is látszódnak alul, illetve felül, aminek túl sok értelme nincs, de azért jópofa. Szoftverekből kifejezetten nagy választékkal találkozhatunk, ami jó, az viszont kevésbé örvendetes, hogy a naptár használatához ezúttal is szükséges egy Gmail fiók létrehozása. Ha már a Google alkalmazásoknál tartunk, soroljuk fel, hogy melyekkel találkozhatunk: naptár (ez természetesen szinkronizálható a webes naptárunkkal), Gmail, Goggles, Google Maps, Android Market, Google Talk, Google Search, YouTube. Zenebolt is került a készülékre, azt viszont nem a szoftveróriás, hanem az Amazon üzemelteti.

Google Nexus One Google Nexus One

Persze nem csak Google alkalmazásokból áll a világ, menjünk tehát végig a többi szoftveren is, mondjuk abc sorrendben. Rögtön a menü elején találjuk a számológépet, mely megrekedt az alapfunkciós és a tudományos szint között — az iPhone-é sokkal jobb, lassan tehát ezt is fejleszteni kéne. Nem sokkal utána találjuk a Car Home nevű cuccot, melyet értelemszerűen vezetés közben érdemes használni. Gyakorlatilag nem áll másból, mint öt nagyméretű gombból, melyek segítségével elérhetjük a hangos keresést, a navigációt, a térképet, a névjegyzéket és a sima keresőt. Jópofa az óra is, melyet elindítva egy olyan képernyőre jutunk, ahol nem csak az időt és a dátumot, hanem az időjárást is láthatjuk, plusz innen jutunk el az ébresztő menüjébe is. Jópofa, hogy egy gomb megnyomásával le tudjuk venni a fényerőt úgy, hogy gyakorlatilag csak az idő látszódjon egy fekete háttérkép előt — ez töltés közben, az opcionálisan megvásárolható bölcsőben bizonyára jól mutat. Jópofa a Google Goggles, mely egy képes kereső: mi lefotózzuk a keresendő valamit, a Googles pedig megmondja, hogy mi az. A News and Weather funkciója elég egyértelmű, csak úgy, mint a Voice DIaleré és a Voice Search-é. Előbbi egyébként az egyetlen olyan hangfelismerő szoftver a készüléken, melynek használatához nem szükséges aktív internetkapcsolat — a keresés viszont már csak azzal működik. Nem esett még szó a giroszkópról, illetve a képernyő elfordulásáról: a home screen és a főmenü kivételével szinte az összes rész (tehát az almenük is) használhatók fektetett nézetben.

Íme egy rövid videó, mely szemlélteti a készülék sebességét és kezelhetőségét:

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés