Microsoft Windows

Adobe photoshop teljesítmény kérdés

Sziasztok,

Adott egy öreg gépezet, amin fut egy win11 és mellé egy lightroom és photoshop. GPU gyorsításra fáj a fogam mert az asztali gép a következő:

8gb dddr3
gt 740 1gb
intel 3570 cpu

Itt jelenleg mindegy, hogy a gpu vagy cpu dolgozik, gyakorlatilag lassú. Ha csak vga-t cserélek egy GTX 1060-ra, érek el érdemi javulást? Ramot tervezem duplázni mellé.

Tudom, hogy ez nem a legerősebb gép a világon, sőt a hűtőszekrényemben erősebb a cpu, de jelenleg ez van, ezt akarom kimaxolni. 

Windows 10 "Home" kiadásra "Helyi csoportházirend"-del ekvivalens alternatíva?

Sziasztok!

Windows 10 "Pro" és "Enterprise" kiadásokon tökéletesen működik, ha az alábbi sorokat "*.reg" kiterjesztéssel elmentjük, majd dupla kattintással hozzáadjuk a beállításjegyzékhez!
Tehát eredményképp marad a Windows 10 a legutolsó, azaz 22H2 főverzión, vagyis véletlenül sem fogja látni a Windows 11-re történő frissítéseket sem!
(Ugye módosítva ugyanúgy tökéletesen működik Windows 11 esetében is, hogy maradjon az adott főverzión!)

 

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate]
"TargetReleaseversion"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate]
"TargetReleaseversionInfo"="22H2"

 

Viszont a "Home" kiadások esetében nincs "Helyi csoportházirend" lehetőség

Valakinek van biztos megoldása, hogy ugyanezen ekvivalens megoldást hogyan oldhatnám meg "Home" kiadás esetében?

A segítő válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm!

Üdv.: Zsolt

Robocopy intelligensen?

Kipróbáltam így 20 év után a robocopy-t is. Egy forrás lemezről akarnám néhány könyvtár teljes tartalmát szinkronizálni egy másik lemezre.

Szintaxis amit eddig használtam igencsak primitív: robocopy c:\forráskönyvtár d:\célkönyvtár /MIR /J

A /MIR az mirror, azaz ami a forrásnál van, azt az állapotot állítja elő (tükrözi) a cél helyen. Ha valami új került a forrásba, azt át fogja másolni következő futásakor a célhoz. Illetve ami eltűnt (törlődött a forrásnál), azt törölni fogja a cél helyen is.

/J pedig az unbuffered másolást használ, a több gigabájtos fájlok miatt ne menjen tele haszontalanul a filesystem cache, esélyesen ettől nem lesz semmivel sem lassabb az egész másolás.

Namármost sok fájl lesz átnevezve a forrás oldalon. Ezeket első alkalommal szépen át is másolja a/MIR. Viszont ha az újabb futás előtt átnevezek egy adott fájlt, akkor ez úgy jelenik meg a szinkronizálásban, mint 1) egy felesleges fájl van a célnál, ami a forrásnál már nincs, ezért azt törli, majd 2) egy új fájl van a forrásnál ami nincs meg a célnál, ezért azt meg teljes egészében átmásolja.

Ez nagy méretű csak-átnevezett fájloknál feleslegesen tornáztatja az egész szinkronizálást. Vajon van rá mód, hogy ha az átnevezés 1 alkönyvtáron belül történt és nem áthelyezéssel két különböző alkönyvtár között, akkor a robocopy megnézze pl. fájlméret és dátum alapján az esetleges fájlegyezést? Pl. kiszámoljon egy checksum-ot, és ha az egyezik, akkor csak átnevezéssel megoldja a dolgot a felesleges törlés-másolgatás nélkül. SSD-n eléggé nem mindegy hányszáz GB, TB írást lehetne így spórolni.

ACS resource vs. Teams user

Sziasztok!

A feladatom lenne ezt a kis javascript Appot életre kelteni:
https://github.com/Azure-Samples/communication-services-javascript-quic…

Van egy ACS resource-om a https://portal.azure.com/-on és van egy Teams userem.

Ahhoz, hogy a login sikeres legyen egy Access Token kell. Itt akadtam el, sehogy sem tudom ezt megszerezni.

Elvileg ezzel a másik appal lehetne: https://github.com/Azure-Samples/communication-services-javascript-quic…
de a sikeres Teams user bejelentkezés után ezt kapom vissza a böngészőben:

{"errorCode":"network_error","errorMessage":"Network request failed. Please check network trace to determine root cause. | Fetch client threw: Error: HTTP status code 400 | Attempted to reach: https://login.microsoftonline.com/7856ed91-b680-49cd-85ab-37a83f89a6d0/oauth2/v2.0/token","subError":"","name":"ClientAuthError"}

 

Próbáltam egy másik irányt is, ahol ebből az alkalmazásból ki tudom venni a Teams tokent: https://github.com/AzureAD/microsoft-authentication-library-for-js/tree…

De, ha ezzel a tokennel megpróbálom az ACS tokent megszerezni, akkor szintén hibát kapok:

const client = new CommunicationIdentityClient(this.connectionString);

const communicationAccessToken: CommunicationAccessToken = await client.getTokenForTeamsUser({
 teamsUserAadToken: teamsToken, 
 clientId: this.aadAppId, 
 userObjectId: this.aadTenant
});
core.mjs:10614 ERROR Error: Uncaught (in promise): RestError: Provided access token is not valid. RestError: Provided access token is not 

Már feltúrtam a netet, a Microsoft dokumentációkat is elolvastam, de nem jövök rá mi lehet a gond.

Viszonylag kezdő vagyok Microsoft e témájában, szóval így álljatok a kérdéshez. :)
Tudna valaki segíteni?

 

üdv: redman

"Alapértelmezett" interface I²C touchpad frissítése kapcsán

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni abban, Windowsnál hogyan lehet elérni, hogy I²C vonalat gondolja alapértelmezésnek a touchpad eléréséhez.

Részletesen is körbeírom a problémát, hogy érthető legyen, mit szeretnék.

Kiindulási állapot röviden
Adott egy Thinkpad P52, amiben nem működik a touchpad és a trackpoint.
Alapvetően létező probléma a gépnél, hogy egy korábbi firmware-frissítés kapcsán előfordul ez az állapot, ki is adtak egy-egy firmware-frissítést a touchpadhez és a trackpointhoz is emiatt.
A frissítés persze nem fut le a touchpad esetén inicializációs hibával, trackpoint esetében "transzparens módra" váltás sikertelensége miatt.

Hardver
Utánanéztem, a touchpad egy ún. SMBus interfészen van, ami Linux alatt i2c-0 eszközként látható.
Maga az interfész elérhető, néhány I²C eszköz válaszol is rajta Linux alól nézve.
Kapcsolási rajz alapján van a gépben két kapcsoló IC, egyik az SDA, másik az SCL vonalra.
Ez a kapcsolt rész megy el a touchpad szalagkábel-csatlakozójához (és az ebben a gépben nem kiépített NFC csatlakozójához is), és a touchpadtől megy tovább egy clock és egy data vezeték a trackpointhoz, ide más eszköz nincs kötve.
Nyilván a transzparens mód esetén a touchpad-ot váltja olyan állapotba, hogy a trackpointtal közvetlen tudjon kommunikálni ezen a vonalon.

Mérés
Alapvetően azt látom, hogy a gép rövid idővel bekapcsolás után próbál kommunikálni a touchpadnél lévő I²C kivezetéseken, vagyis a vonali kapcsoló IC-k jók lehetnek, mind az órajel, mind az adatlábon látok kommunikációt.
(Jelalak vizsgálatához komolyabb oszcilloszkópot kellett volna elővennem, de egyelőre azt is elég volt látnom, hogy megvannak a felhúzások, megvan a touchpad tápja, és jónak tűnik az adatvonal kommunikációja, valószínűleg jelalakja is.)
Tehát elvileg minden jó, de mégsem.

Probléma
Alapvetően visszatérve a frissítőprogramra, annak futása során a touchpad csatlakozóján nem látok kommunikációt az I²C vonalon.
...viszont a frissítő logját vizsgálva feltűnt ez a sor:
"default interface: PS2"
Magyarul "PS2" interfészen keresztül próbálja a touchpad frissítését elvégezni, ami soha nem fog menni egy csak I²C vonalon kapcsolódó eszköznél.
...és ennek fényében nem annyira furcsa, miért nem látok kommunikációt a frissítési próbálkozás során azon az I²C vonalon, amin a gép indulásakor egyértelmű kommunikációt látok.
Tehát jelenleg a frissítés teljes bizonyossággal félrefut, nem megfelelő interfészen próbálkozik.

Kiegészítő információ
Több helyen találni fórumokon panaszokat ezzel a problémával kapcsolatban, itt olvastam azt is, hogy, ha a touchpad-et átrakja valami bootloader üzemmódba, abból egy firmware-frissítés fogja csak kihozni.

A probléma Windowsos része
Az alapvető hiányosság, hogy frissen telepítettem fel a gépre egy Windows 10-et, vagyis ez a rendszer sohasem látta a gép I2C touchpadjét, így ebben a tekintetben alapértelmezésekkel működik.
A "beszédes" (fwupdate.exe) nevű program emiatt nem az ún. SMBus nevű I²C eszközön próbál frissíteni, ahogy kellene neki, hanem PS2 vonalon küldözget, ami nyilván nem ér célt.

Megoldás lehetősége
Valószínűleg megoldást adhatna elindítani a rendszert egy olyan gépen, amin szintén I²C interfészen "lóg" a touchpad.
Legjobb lenne egy ugyanilyen, de működő másik gépen beállított rendszert áttenni ebbe a gépbe, erre lesz lehetőségem talán néhány napon belül vagy jövő héten.

Kérdés kicsit másképpen
A fentiek tükrében van esetleg valamelyikőtöknek ötlete arra, vajon honnan veheti a frissítő program, hogy PS2 interfészen kellene elérnie a touchpad-et, esetleg mit és hol kellene a registryben módosítanom, hogy az "i2c-0 / SMBus" interfészhez akarjon kapcsolódni, ahol az eszköz valójában van?

Azt valahogy nagyon nehezen tudom megérteni, hogy, ha van egy gép, amihez frissítést adnak ki, és ismert, hogy csak I²C vonalon tud kommunikálni az eszköz, amihez a frissítés készült, akkor miért nem oldják meg magában a programban, hogy legalább valamilyen I²C vonalat keressen és ne csak vakon valami "default" interfészen akarjon adatot küldözgetni?
(Költői kérdés, nyilván univerzális eszköz, valamint így volt egyszerűbb, parancssori kapcsolókat is minek beletenni.)

Van valakinek esetleg ötlete, hogyan lehetne rábeszélni a megfelelő interfészre?
Alapvetően registry-módosításra gondolok, hátha van itt, aki ismeri a rendszer ezen részének a működését.

Esetleges ötleteket köszönöm előre is.

[ Megoldva ] Legacy boot UEFI rendszerben?

Van egy Windows 10 lemezképem, egy hagyományos BIOS bootolású gépről, valamint egy új gépem, ami már csak UEFI bootra képes. Hiába másolom fel a lemezképet a meghajtójára, nem tud elindulni róla.

Létezik valamilyen megoldás arra, hogy ennek ellenére elindítsam az új gépben a régi lemezképet anélkül, hogy további hardver elemeket adnék hozzá?

Terminal server helyett mit ajánlotok

Sziasztok,

Jelenleg úgy dolgozunk, hogy van egy dedikált gép, Windows Server oprendszerrel, amire bejelentkezünk AD (vagy Entra) userrel. Eddig egész használható volt, viszont egyre többen vagyunk rajta és van, hogy kifogy a gép az erőforrásból. Milyen alternatívák vannak most a "kérjünk bele több vasat" opció mellett? Volt szó korábban Azure Devbox megoldásról, de annak még utána kell mennünk, hogy hogyan működik.

Nem szeretnénk mindenkinek külön VM-et létrehozni, mert annak meg a licenszelése húzós, illetve azokat a gépeket üzemeltetni is kell, ami szintén plusz költség. 

Tehát a kérdés: mi a legjobb ár/érték arányú megoldás 10-20 fő fejlesztő esetén, ami még gazdaságosan is üzemeltethető, cserébe kapunk egyforma gépeket (szofterek és minden más tekintetében). 

Windows 11 mikrolag (megoldva - részben)

Nálam mikrolagzik a windows 11. Többféle userrel beszéltem, néhánynak igen, néhánynak nem.

Hardver: új alaplap, G5905 processzor, 16 gb ram, nvme ssd.

Mikrolag: például elindítok egy böngészőt és elkezdek beírni (azonnal) valamit a címsorba. És az első 4-5 karakter lenyomom, mire megjelenik a címsorban. Vagy rányomok például a win 11-ben a start menü mellett lévő hírfülre (mi ennek a neve?) és képes a youtube is egy pillanatra megállni. 

Stabilitási probléma nincsen.

Láttatok már ilyet, esetleg okot is tudunk találni? Milyen adatokkal tudnám elősegíteni a hibakeresést. Igazából ide van készítve a win10 telepítője, tehát nem esek kétségbe, visszarakom azt, ha nincsen megoldás. De jó lenne, ha lenne!

Megoldás: visszakerült a windows 10, azóta nincs akadás. Az a gyanúm, hogy ez az alaplap nem kompatibilis teljesen a windows 11-el, valamilyen driverhiba.GIGABYTE B560M DS3H V2